728 x 90

Zelený ječmen – vlastnosti a účinky

Zelený ječmen – vlastnosti a účinky

Víte, proč se mladý ječmen řadí mezi superpotraviny? Proč byste měli vypít denně skleničku šťávy? Nutriční hodnoty mladých rostlinek ječmene jsou tak zajímavé, že opravdu stojí za to ho vyzkoušet. Pro výrobu potravinových doplňků se zeleným ječmenem se používají mladé rostlinky, na nichž ještě není žádné kolínko, tedy vzrostlé do výšky maximálně 20 – 25

Víte, proč se mladý ječmen řadí mezi superpotraviny? Proč byste měli vypít denně skleničku šťávy? Nutriční hodnoty mladých rostlinek ječmene jsou tak zajímavé, že opravdu stojí za to ho vyzkoušet.
Pro výrobu potravinových doplňků se zeleným ječmenem se používají mladé rostlinky, na nichž ještě není žádné kolínko, tedy vzrostlé do výšky maximálně 20 – 25 cm. V té době je plný živin, hlavně stopových prvků a vitamínů, jež získal z půdy, z vody a ze sluníčka, a které normálně zužitkovává pro svůj růst.
V této fázi jsou všechny látky v rostlině pro člověka nejlépe stravitelné a pomáhají mu s řadou problémů. Takto vzrostlý ječmen se dále zpracovává – v našich podmínkách se omyje a lisuje. Vzniklá šťáva se pak suší na prášek. Druhou variantou je usušení celých rostlinek a následné rozdrcení. Další postup je v obou případech stejný: smícháte lžičku prášku se sklenicí vody (200 – 300 ml) a dvakrát denně si dopřejte tento elixír zdraví.

Zdraví v jedné lžičce

Už jediná sklenice nápoje ze zeleného ječmene vaše tělo účinně detoxikuje. Vzhledem k tomu, že je zásadotvorný, pomáhá od překyselení žaludku a povzbuzuje imunitní systém. V praxi to znamená, že výrazně snížíte riziko onemocnění některou z civilizačních chorob a posílíte organismus v boji s viry a bacily.
Zelený ječmen je také silný antioxidant, dííky němuž pomaleji stárnou naše buňky. Pomáhá při chudokrevnosti, snižuje hladinu cukru v krvi, cholesterolu a LDL cholesterolu, zlepšuje psychiku, kvalitu spánku, myšlení a paměť. Zmírňuje také průběh některých kožních onemocnění a pozitivně ovlivňuje proces hojení ran. Mladý ječmen je prostě zdraví velmi prospěšná rostlina, superpotravina se spoustou zásadních látek, vitamínů, minerálů, enzymů, vlákniny a má řadu dalších výborných vlastností. Obsahuje naprosto všechny živiny, díky nimž je člověk schopný přežít.

Ti, co bojují s nadváhou, ocení jistě vysoké množství vlákniny, díky niž máte dlouhodobější pocit sytosti a výrazné zlepšení metabolismu tuků

 

 VYZKOUŠEJTE: 

BIO mladý ječmen

Zlený ječmen BIO – prášek

Zelený ječmen

Co za těmi zázraky stojí?

Podle následujícího výčtu látek, které jsou v mladém ječmeni obsaženy, jistě i vy uznáte, že jeho obliba rozhodně není sezónní, naopak. Vlastně byl známý a oblíbený už ve starém Římě.
Takhle ucelený komplex vitamínů a stopových prvků způsobuje, že se tělo rychleji uzdravuje. Co tedy obsahuje? Především je důležité napsat, že je v něm zastoupeno 17 z 24 základních aminokyselin, tedy stavebního materiálu pro bílkoviny. Z vitamínů jsou v zeleném ječmeni C, E, K a komplex vitamínů B, včetně vitamínu B 7 neboli vitamíniu H.
Z minerálních látek jsou zastoupeny draslík, hořčík, vápník, železo, měď, fosfor, mangan, zinek, a proto lépe mění cukry na energii (draslík), podporuje metabolismus a alkalizuje organismus (vápník), zbavuje únavy a stresu (hořčík), zlepšuje krvetvorbu a kardiovaskulární systém, zlepšuje chudokrevnost (železo).

Dvě esa v rukávu – cholin a chlorofyl

V naší stravě je stále méně zelených potravin, takže přijímáme dost málo chlorofylu. Ten má antiseptický, protizánětlivý účinek, podporuje hojení uvnitř i na povrchu těla. Působí blahodárně na srdce, cévy a při krevní tvorbě, příznivě ovlivňuje metabolismus. Už jen mírné zvýšení příjmu chlorofylu se odrazí na zlepšení hojení zánětlivých procesů v těle, na posílení imunity a celkové regeneraci. Proto se při chronických zánětech (hlavně kloubů) doporučuje pití zeleného ječmene.
Specifickou funkci má v organismu cholin, jemuž se také nepřesně říká mozkový vitamín. Díky němu vzniká v těle acetylcholin a ten zprostředkovává nervosvalový přenos signálu v mozku a do nervosvalové ploténky. Na něm závisí správná funkce nervového systému a také koordinace pohybů. Cholin je zásadní pro metabolismus tuků a cholesterolu v organismu. Pomáhá bránit hromadění tuku v organismu, zvyšování cholesterolu a účinně chrání játra před poškozením alkoholem, toxiny a léky.
Výčet zdraví prospěšných vlastností mladého ječmene by mohl pokračovat, ovšem jednodušší a snáz zapamatovatelná je vlastní zkušenost. Dopřejte si i vy denně sklenici zeleného nápoje a vyzkoušejte si sami jeho účinek na vaše zdraví.

Zdravou životosprávu podpoříte také nákupem a konzumací biopotravin

 VYZKOUŠEJTE: 

BIO mladý ječmen

Zlený ječmen BIO – prášek

Zelený ječmen

inPotraviny.cz
ADMINISTRATOR
PROFIL

Další příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *