728 x 90

Kešu – brazilské ořechy, na které nedají Češi dopustit

Kešu – brazilské ořechy, na které nedají Češi dopustit

Oříšky začínají pomalu, ale jistě nahrazovat klasické brambůrky při sledování oblíbených televizních pořadů. A je to dobře! V porovnání s brambůrkami totiž potěší naše zdraví. A jak? Tuto otázku si pojďme zodpovědět!   Brazilské ořechy, na které nedáme dopustit ani v Česku I když je oříšků, které si můžeme nasypat do misky při sledování oblíbeného

Oříšky začínají pomalu, ale jistě nahrazovat klasické brambůrky při sledování oblíbených televizních pořadů. A je to dobře! V porovnání s brambůrkami totiž potěší naše zdraví. A jak? Tuto otázku si pojďme zodpovědět!

 

Brazilské ořechy, na které nedáme dopustit ani v Česku

I když je oříšků, které si můžeme nasypat do misky při sledování oblíbeného filmového snímku mnoho, kešu jsou druhem, na který nedáme dopustit. Jejich kořeny sahají až do daleké Brazílie, kde byly vyšlechtěny a odkud se také dostaly dál do Mosambiku a do dalších koutů světa. S touto expanzí se také rozšířilo množství polí, kde se ořechy začaly pěstovat, respektive kde se začaly pěstovat stromy ledvinovníku západního (právě na něm se vynikající oříškové plody rodí). Pokud byste kešu strom chtěli vidět na vlastní oči, musíte vyrazit do Brazílie nebo dalekého Vietnamu. Pěstují se jen a pouze v tropických oblastech.

V souvislosti s pěstováním pro vás máme jednu zajímavost – věděli jste, že název “kešu” v překladu znamená ořech, který se produkuje sám? Až je budete konzumovat s přáteli, vytáhněte tuto informaci na povrch a zaujměte!

kešu na stromě

 

Ořechy blahodárného složení

Ať už byste zamířili za nutričním specialistou nebo za vaším obvodním lékařem, konzumace kešu by vám byla jenom doporučena. Tento typ ořechů se totiž pyšní nevídaným složením, jež zahrnuje nejen vitaminy skupiny B, ale také vitamin C posilující imunitní systém nebo hořčík, který umí regulovat krevní tlak. Mezi další složky oříšku patří:

  • Draslík
  • Mangan
  • Železo
  • Zinek
  • Vitamin E

 VYZKOUŠEJTE: 

kešu krém

Kešu krém

kešu v misce

Kešu natural

nápoj z kešu ořechů

Kešu nápoj

 

Kešu ořechy a zdraví

Složení je sice skvělé, ale jak kešu oříšky konkrétně působí na zdravotní stránku člověka? Pokud si pokládáte také tuto otázku, je načase si nachystat tužku a papír. Zdravotních benefitů je totiž tolik, že to ani na prstech jedné ruky nespočítáte!

Bojovník proti rakovině

Ať už budete popíjet nápoj z kešu ořechů nebo si chléb pomažete kešu máslem, pustíte se do boje s rakovinou. Říká se, že tato nemoc dřímá v každém z nás, ale jen někomu se projeví. Snižte riziko výskytu záludného a velmi nebezpečného onemocnění tím, že chutné oříšky zařadíte do svého jídelníčku. Zjistilo se totiž, že právě kešu oříšky výrazně snižují riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Navíc pomáhají člověku lépe zvládat stres, což je jev, který ke zrodu nemoci naopak přispívá.

Proti žlučovým kamenům

Na kešu (ať už na kešu krém nebo kešu pražené) se můžete spolehnout i v případě, že vás sužují žlučové kameny. Jsou dokonce skvělou prevencí (umí výrazně snížit riziko vzniku nepříjemných kamínků ve žlučníku). Jelikož onemocnění vzniká přesycením žluči cholesterolem a kešu umí hladinu cholesterolu regulovat, potěšen bude nejen zmiňovaný orgán, ale také celý trávicí trakt člověka, který je dnes a denně velmi zatěžován nezdravou stravou či alkoholem.

kešu ve skleněné dóze

Pro zdravý a plně funkční mozek

Dodat dostatek mastných kyselin, které potřebuje mozek ke svému správnému fungování, není zrovna snadné. Pomyslnou pomocnou ruku podávají oříšky z kešu stromu, které nepostradatelné látky obsahují.

Úkolem těchto oříšků je podpořit kognitivní funkce mozku, což znamená, že dojde ke zlepšení poznávacích schopností mozkových procesů a k regulaci nálad. Naopak se sníží riziko duševních poruch, které jsou zejména v době panujícího koronaviru obrovským rizikem.

Sníží riziko vzniku cukrovky

Pokud se obáváte, že se u vás “spustí” cukrovka, jelikož ji třeba máte v rodině nebo jsou vaše predispozice k ní velmi nakloněny, začněte jíst kešu – a opět platí, že je lze konzumovat v jakékoli formě. Doplní totiž takové tuky, které jsou jistou prevencí zmiňovaného onemocnění.

Další zdravotní benefity kešu:

  • Proti bolestem hlavy.
  • Pro zdravou a dostatečně hydratovanou pokožku.
  • Proti vysokému krevnímu tlaku.
  • Pro zdravé dásně a neutralizaci bakterií v ústní dutině.
  • Pro pevné a zdravé kosti.

 VYZKOUŠEJTE: 

kešu krém

Kešu krém

kešu v misce

Kešu natural

nápoj z kešu ořechů

Kešu nápoj

 

 

inPotraviny.cz
ADMINISTRATOR
PROFIL

Další příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *