728 x 90

Matcha tea – japonský elixír krásy a zdraví

Matcha tea – japonský elixír krásy a zdraví

Budhističtí mniši, či samurajové znají jeho sílu již 800 let. V Evropě mu přicházíme na chuť zatím jen několik let. Jeho účinky jsou však nezpochybnitelné a Matcha tea si získává pořád víc příznivců. Není divu. Tenhle zelený zázrak je lepší než káva a navíc přispívá k udržení zdraví, krásy a vitality.   Těžký zrod, o to lepší

Budhističtí mniši, či samurajové znají jeho sílu již 800 let. V Evropě mu přicházíme na chuť zatím jen několik let. Jeho účinky jsou však nezpochybnitelné a Matcha tea si získává pořád víc příznivců. Není divu. Tenhle zelený zázrak je lepší než káva a navíc přispívá k udržení zdraví, krásy a vitality.

 

Těžký zrod, o to lepší výsledky

Matcha tea nepatří zrovna mezi produkty, které by se rodily jednoduše. Pochází z čajovníku, který se pěstuje speciální zatemňovací technikou. Čtyři týdny před sběrem se plantáž zastíní tak, aby neproniklo víc než 10 % slunečních paprsků. Rostlina kompenzuje nedostatek světla intenzivní produkcí chlorofylu, což má za následek, že listy jsou bohatší na aminokyseliny se smaragdově zelenou barvou. Kromě sladké a jemné chuti je to další znak opravdu kvalitního Matcha čaje.

 

Sběr a přísná selekce

Začátek května je období sběru čaje, samozřejmě ručního. Následně se listy zpracovávají na jemný prášek. Tato proměna má několik fází. Nejdřív projdou párou, která zabrání fermentaci, udrží čerstvost a živiny. Pak dojde k sušení, které sníží jejich hmotnost téměř na pětinu. A následně přijde na řadu selekce, odstranění stopek, větviček a dalších nežádoucích částí tak, aby výsledkem byla jemná a čistá dužina z čajové rostliny, která je pak rozkrájená na stejné kusy. Tak vzniká čaj „tencha“. V závěru výroby dochází ke mletí na absolutně jemný prášek. U čaje Matcha existuje až deset různých kvalitativních tříd.

 VYZKOUŠEJTE: 

Matcha Tea BIO

Matcha Shake Banán

Matcha prášek BIO

 

 

 

 

 

 

Čajový unikát

Studie vypracované nejrůznějšími odborníky deklarují, že Matcha tea je skutečný čajový unikát, a to z toho důvodu, že čaj Matcha se nelouhuje, ale přímo konzumuje. Díky tomu jeden šálek odpovídá 10 šálkům normálního zeleného čaje.

Jeho účinky mají opravdu široké spektrum díky obsahu mnoha prospěšných látek:

 • Proteiny
 • Kofein
 • Vláknina
 • Vitamíny A, C, E
 • Minerály (železo, vápník, draslík, zinek)
 • Katechiny
 • Aminokyseliny

 

Zázrak jménem Matcha tea

Šálek tohoto magického japonského nápoje dokáže tělu dodat opravdu nevídaný příval zdraví, krásy a vitality. Jeho úžasné účinky pocítí celý organismus. Detoxikačním efektem počínaje, zrychleným metabolismem konče. Podporuje spalování tuků, tlumí chuť k jídlu, resp. chuť na sladké. Je výborným zdrojem minerálů, které potřebujeme při cvičení, takže ho lze využít jako vhodný pitný režim u vyšší fyzické námahy.

Zelený prášek japonského čaje matcha

 

Proč ne kafe a Matcha ano?

Jednoduše řečeno, živiny. Káva obsahuje kofein, který si okamžitě najde cestu do krevního oběhu, účinkuje během 30 až 45 minut. Jeho vrcholem je často nervozita, pocení, následná výrazná únava a oslabení organismu. Matcha tea se ve vašem těle chová úplně jinak. Kromě dalších prospěšných látek obsahuje theofylin a theaniny, které omezují vstřebání theofylinu do krevního oběhu okamžitě, což vede k postupnému uvolňování energie v průběhu 3 – 6 hodin.

Káva nás tedy vyburcuje v krátkém časovém období k maximálnímu výkonu a kromě toho, že zatěžuje náš žaludek, její účinek rychle vyprchá a zanechá za sebou nepříjemný pocit překyselení. Matcha tea tělu dodá mnohem delší pocit svěžesti. Zásobí ho minerály a má zásadité PH, takže nežádaná kyselost se nedostaví.

 

Ženy ho milují

Ačkoliv historie dává znát, že Matcha tea byl oblíbený u mužů díky svým blahodárným účinkům, v Evropě mu holdují zejména ženy. A není se čemu divit. Kromě terapeutických účinků na duši, má také nezpochybnitelné zásluhy na zpomalení procesu stárnutí a dodání celkové vitality organismu. Na jeho chuť si sice člověk musí zvyknout, ale není nijak podloženo, že by jemné dochucení jeho zázračným účinkům škodilo. Takže s kapkou citrónu, či lžičkou medu, za studena, nebo za tepla – svému tělu můžete jen a jen prospět, díky čemuž získáte hned několik obrovských pozitivních synergií:

 • Zpomalíte proces stárnutí
 • Zásobíte tělo blahodárnými látkami
 • Zrychlíte svůj metabolismus
 • Dodáte si potřebnou energii

Matcha tea se stal fenoménem posledních let a své postavení mezi vzácnými čaji si jednoznačně zaslouží.

 VYZKOUŠEJTE: 

Matcha Tea BIO

Matcha Shake Banán

Matcha prášek BIO

 

 

 

 

 

inPotraviny.cz
ADMINISTRATOR
PROFIL

Další příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *